• SWFIS UŁ
  • Bezpłatne zajęcia sportowe – siatkówka na siedząco oraz pływanie

Bezpłatne zajęcia sportowe – siatkówka na siedząco oraz pływanie

Akademickie Centrum Wsparcia we współpracy z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością. Prowadzone są treningi siatkówki na siedząco oraz zajęcia pływania. Do sekcji siatkarskiej mogą dołączać również osoby w pełni sprawne. Obie propozycje skierowane są do osób studiujących i doktoryzujących się.

Sekcja siatkówki 

Przygoda z siatkówką nie jest zarezerwowana tylko dla osób z pełną sprawnością. Ten rodzaj sportu nie wymaga też żadnego dodatkowego sprzętu – aby grać, wystarczy usiąść na parkiecie. Treningi odbywają cyklicznie pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Trenerem jest Piotr Jaworowicz. Osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej o zasadach tej gry, odsyłamy do filmu znajdujące się pod tym linkiem.

Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 17:00-20:00. Harmonogram może być dostosowany również do możliwości osób zainteresowanych. Miejsce treningów to obiekty Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ lub Zatoka Sportu.
 

Zajęcia na basenie

Dla osób z niepełnosprawnością ruchową prowadzone są bezpłatne zajęcia na pływalni w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ przy ul. Styrskiej 20/24 w Łodzi. Harmonogram zajęć ustalany bezpośrednio z osobami, które się zgłoszą. 


Jak się zgłosić? 

Osoby zainteresowane treningami siatkówki i/lub zajęciami na pływalni prosimy o kontakt z trenerem Piotrem Jaworowiczem:


Więcej o wsparciu dla osób z niepełnosprawnością w aktywnościach przeczytasz na stronie Wsparcie w ACW – Osoby ze szczególnymi potrzebami – SPORT
 

 

Materiał, zdjęcia: Akademickie Centrum Wsparcia UŁ 
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ