• SWFIS UŁ
  • AZS Łódź – złoty medal podczas Mistrzostw Polski Judo Kata

AZS Łódź – złoty medal podczas Mistrzostw Polski Judo Kata

W Radomiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Judo Kata. Para Anna Jagiełło i Leszek Piąstka, zawodnicy AZS Łódź i jednocześnie pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, po raz kolejny sięgnęła po tytuł mistrzowski w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu.

zawodnicy AZS Łódź Anna Jagiełło i Leszek Piąstka na podium

To już dziesiąty medal Mistrzostw Polski z rzędu, a dziewiąty złoty. Łodzianie potwierdzili swoją dominację w tej konkurencji wyprzedzając drugą w kolejności parę z Jaworzna o blisko 50 punktów (zawodnicy za swój pokaz otrzymali 592 pkt).

Mistrzostwa Polski wyłoniły skład Kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się w miejscowości Podcetrtek w Słoveni.

W turnieju tym weźmie udział w sumie 8 polskich par (seniorów i juniorów) startujących we wszystkich pięciu formach Judo Kata, a zawodnicy AZS Łódź będą jej istotną częścią.

Anna Jagiełło i Leszek Piąstka w zeszłym roku na Mistrzostwach Europy zajęli wysokie 6. miejsce. Na swoim koncie mają także brązowy medal Mistrzostw Europy zdobyty w Warszawie w 2021 r., a także 4. miejsce Mistrzostw Świata wywalczone w Lizbonie w 2021 r.

Materiał: AZS Łódź

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR