Sukces naszych Studentów z niepełnosprawnościami w ogólnopolskich zawodach pływackich

W dniach 2-3.12.2023 r. w Kaliszu odbył się XIX Memoriał Władysława Jakubka w pływaniu osób z niepełnosprawnościami.

W ogólnopolskich zawodach pływackich w Kaliszu uczestniczyli członkowie Sekcji sportowej, studenci z niepełnosprawnościami UŁ. Trenerem tej sekcji jest pan Piotr Jaworowicz.

Zawody rozgrywane były indywidualnie seriami na czas w kategorii kobiet i mężczyzn.

Najlepszą zawodniczką na dystansie 50m stylem grzbietowym okazała się:

• Kinga Wychorska z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ zwyciężyła na dystansie 50m stylem grzbietowym.
    Ponadto dwukrotnie zajęła drugie miejsce: na 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym.

Sukces odnósł też zawodnik:

• Łukasz Gmaj  z Wydziału Zarządzania UŁ był trzeci na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz dwukrotnie czwarty: na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu i zaangażowaniu Akademickiego Centrum Wsparcia Uniwersytetu Łódzkiego.

Zawodnikom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół ACW UŁ