Silna reprezentacja UniLodz w cyklu biegów City Trail – edycja 2023/2024

Reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego, składająca się z pracowników UŁ oraz członków Sekcji Biegowej UŁ, wzięła udział w zakończonym właśnie 11. ogólnopolskim sezonie jesienno-zimowego cyklu biegów przełajowych City Trail. Areną zmagań naszej reprezentacji była 5-kilometrowa pętla w Parku Baden-Powella, obejmująca dwukrotny podbieg pod słynną górkę.

City Trail to ogólnopolski cykl 5-ciu biegów przełajowych rozgrywanych w okresie 6 miesięcy w 10-ciu miastach w całej Polsce, w tym Łodzi.

W klasyfikacji indywidualnej Pań, w poszczególnych kategoriach wiekowych, najwyższe miejsce zajęły:

• dr Izabela Różańska-Bińczyk (Wydział Zarządzania UŁ) – miejsce 2 w kategorii K 45 z najlepszym czasem w cyklu: 00:25:14
  • dr Anna Maszorek-Szymala (Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ) – miejsce 2 w kategorii K 50 z najlepszym czasem w cyklu: 00:25:26
  • Joanna Muras (Wydział Zarządzania UŁ) – miejsce 3 w kategorii K 45 z najlepszym czasem w cyklu: 00:25:16
  • Renata Olender-Bartosik (Centrum Nauki UŁ) – miejsce 5 w kategorii K 40 z najlepszym czasem w cyklu: 00:23:27
  • dr Edyta Masierek (Wydział Nauk Geograficznych UŁ) – miejsce 7 w kategorii K 45 z najlepszym czasem w cyklu: 00:29:52

W klasyfikacji indywidualnej Panów, w poszczególnych kategoriach wiekowych, najwyższe miejsce zajęli:

• Piotr Masierek (członek Sekcji Biegowej UŁ) – miejsce 12 w kategorii M 40 z najlepszym czasem w cyklu: 00:20:00
  • dr hab. Łukasz Arendt, prof. UŁ (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) – miejsce 15 w kategorii M 40 z najlepszym czasem w cyklu: 00:20:32

Dodatkowo, w klasyfikacji drużynowej, reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego zajęła mocną 10-tą pozycję na łącznie 21 sklasyfikowanych drużyn.

Wyniki City Trail Łódź

Trenerem reprezentacji UŁ jest dr Piotr Kędzia z Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ.

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy!

Jednocześnie zachęcamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Łódzkiego do udziału w treningach biegowych, które odbywają się w robocze czwartki miesiąca o godz. 17:30, zamiennie w dwóch lokalizacjach: Parku 3 Maja oraz Parku na Zdrowiu - szczegóły przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ.

Treningi prowadzi dr Piotr Kędzia z Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu na Wydziale Nauk o Wychowani UŁ, lekkoatleta oraz olimpijczyk z Pekinu i Aten.  Aktualnie treningi realizowane są w ramach projektu “Uwolnij Energię 2.0!”, który otrzymał dofinansowanie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Materiał: Sekcja Biegowa UŁ