Crossowa Piątka UŁ za nami!

Ponad 350 uczestników, uniwersyteckie upominki, atrakcje dla dzieci, piknik – w minioną niedzielę na terenie Lasu Łagiewnickiego, odbył się bieg „Crossowa Piątka UŁ”, realizowany w ramach projektu „Trenuj z UŁ! Biegiem po zdrowie”. Program zawodów obejmował bieg dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 5 km. Zawody uroczyście otworzył prof. Robert Zakrzewski, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia.

Trenuj z UŁ! Biegiem po zdrowie

Bieg główny ukończyło 251 biegaczy, bieg dzieci – 40 uczestników, bieg młodzieżowy – 66 uczestników.

Dla wszystkich zapisanych uczestników przygotowano pakiet startowy z koszulką, pamiątkowy medal, kosmetyki oraz zupę grochową. Ponadto dzieci mogły skorzystać z rozstawionych dmuchańców i innych atrakcji. Dla najlepszych biegaczy i biegaczek, startujących w trzech biegach przygotowano statuetki i uniwersyteckie upominki.

Na koniec zawodów spośród wszystkich uczestników został wylosowany voucher na pobyt weekendowy dla dwóch osób w Beskidzie Niskim.

Wyniki biegu

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy dla: Renaty Olender-Bartosik z Centrum Nauki, prof. Radosława Janiaka z Wydziału Filozoficzno-Historycznego, prof. Łukasza Arendta z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, dr Eleonory Ratowskiej-Dziobiak z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, dr Izabeli Różańskiej-Bińczyk z Wydziału Zarządzania, Joanny Muras z Wydziału Zarządzania, Małgorzaty Gramali z International Hub UŁ, Magdaleny Kalskiej absolwentki UŁ oraz Marty Gabryelczyk z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Fotorelacja z biegu (fot. Maciej Andrzejewski, CKiPR)

Relacja wideo

Treningi biegowe dla pracowników UŁ

Przypominamy także o odbywających się cotygodniowych treningach biegowych dla pracowników UŁ prowadzonych przez dr. Piotra Kędzię z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. To doskonała okazja, aby przygotować się do zawodów pod okiem profesjonalnego trenera, olimpijczyka z Pekinu i Aten. Treningi odbywają się w czwartki o godz. 17.30 w Parku 3 Maja lub na Zdrowiu. Szczegóły dotyczące miejsca przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ.

Treningi biegowe realizowane są w ramach projektu „Uwolnij Energię 2.0!”, natomiast bieg „Crossowa Piątka UŁ” jest organizowany w ramach projektu „Trenuj z UŁ! Biegiem po zdrowie”. Projekty te są finansowane z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Sport na #UniLodz

Materiał: dr Piotr Kędzia, Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.