strona główna  »  Gimnastyka zdrowotna

 Gimnastyka zdrowotna

O tym, że ludzkie ciało jest stworzone do ruchu, wiadomo nie od dziś. Jednak tryb życia, jaki narzuca nam współczesny świat oraz wynalazki ułatwiające i uprzyjemniające egzystencję bardzo często sprawiają, że zaniedbujemy to, w co wyposażyła nas natura - aparat ruchu.

 

Skutki takiego stylu życia powodują osłabienie układów krążenia i oddechowego, spadek siły i elastyczności mięsni. Co prowadzi do ogólnego spadku sprawności fizycznej. Jednak najbardziej niekorzystnie wpływa to na kręgosłup. Jeżeli złe nawyki, czyli przyjmowanie nieprawidłowej postawy trwają latami, mogą spowodować nieodwracalne zmiany.

Dlatego warto nauczyć się nowych, zdrowotnych zwyczajów, które pomogą Ci zadbać siebie.

 

Polecamy zajęcia z gimnastyki zdrowotnej osobom:

  • o małej sprawności fizycznej (długa przerwa w zajęciach z wychowania fizycznego)
  • z wadami postawy (skoliozy, płaskostopie)
  • z wadami wzroku
  • z chorobami cywilizacyjnymi
  • po urazach i kontuzjach


Zajęcia odbywają się na bazie gimnastyki korekcyjnej w umiarkowanym tempie, ilość powtórzeń i częstotliwosć indywidualnie dopasowana do możliwości ćwiczącego. Sale gimnastyczne, przybory (piłki rehabilitacyjne, laski i hantle) oraz przyrządy dostosowane są do potrzeb gimnastyki korekcyjnej.

 

Można korzystać z indywidualnych zestawów ćwiczeń zleconych przez swojego lekarza. Podczas zajęć nie występują elementy tradycyjnej gimnastyki - przewroty w przód i w tył, mostki, stanie na rękach, stanie na głowie, przerzut bokiem.

 

Poprzez wprowadzenie ćwiczeń rozciągających, wzmacniających, elementów jogi i relaksacji, z wykorzystaniem różnorodnych przyborów, gimnastyka zdrowowtna poprawi Twoją sprawność fizyczną, koordynację ruchową, ruchomość kręgosłupa, ruchomość stawową, a także samopoczucie.

 

Warto przyjść na zajęcia i zrobić coś dla siebie - to nie takie trudne jak myślisz.

Gimnastyka zdrowotnaGimnastyka zdrowotnaGimnastyka zdrowotna