strona główna  »  Piłka siatkowa

 

 Piłka siatkowa należy obecnie do jednych z najbardziej popularnych dyscyplin sportu na świecie.

Zaskakujące i pełne dynamiki akcje przy siatce, akrobatyczne ewolucje w grze obronnej oraz niepewność rezultatu do końcowego gwizdka sędziego sprawiają, że mecze piłki siatkowej są pięknym i emocjonującym widowiskiem. Gra w piłkę siatkową charakteryzuje się brakiem bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, krótkim kontaktem zawodnika z piłką, cyklicznymi zmianami ustawienia drużyny oraz ograniczonym czasem gry, wynikającym z zasady przyznawania punktów.Ważną cechą gry w piłkę siatkową jest zespołowość. Rozwija ona zamiłowanie do wykazania inicjatywy, zdyscyplinowania swoich działań, przyjmowania odpowiedzialności, a tym samym do rozegrania każdej akcji z myślą o zespole.

Uczelnia nasza stwarza możliwość nauki i doskonalenia tej dyscypliny. Zajęcia z piłki siatkowej prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli i trenerów na ładnej i dobrze wyposażonej hali sportowej. Hala ta jest częścią Centrum Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, które znajduje się na terenie miasteczka akademickiego.Warunkiem uczestnictwa w zajęciach piłki siatkowej i uzyskania zaliczenia jest Państwa akces, systematyczny udział oraz aktywność.

Program zajęć piłki siatkowej uwzględnia rozwój podstawowych cech motorycznych, naukę i doskonalenie elementów techniki oraz taktyki gry.Studentów uprawiających siatkówkę zawodniczo zapraszamy do kontynuowania przygody z tą dyscypliną w ramach sekcji sportowej Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Łódzkiego.

Piłka siatkowaPiłka siatkowaPiłka siatkowaPiłka siatkowaPiłka siatkowaPiłka siatkowa