strona główna  »  Samoobrona

JudoSamoobrona

Samoobrona to jedna z form zajęć z wychowania fizycznego w UŁ. Jest to propozycja dla osób, które interesują się różnymi sztukami i sportami walki oraz systemami samoobrony. Podczas zajęć studenci mogą zapoznać się z technikami charakterystycznymi przede wszystkim dla japońskich sztuk walki, takich jak ju jitsu, karate, judo, aikido, ale także z podstawowymi elementami boksu, muay thay i kick boxingu. Ucząc się technik dźwigni, uderzeń, kopnięć, a także padów i rzutów studenci mają możliwość poznać elementy właściwe dla różnych systemów walki i w przyszłości świadomie wybrać taki, którym chcieliby się zajmować, dostosowując go do własnych zainteresowań oraz możliwości psycho-ruchowych.

Zajęcia prowadzone są w sposób umożliwiający uczestnictwo w nich osobom, które nie miały wcześniej kontaktu ze sztukami walki ani innymi formami aktywności ruchowej.

Techniki zostały tak dobrane, by były skuteczne w wykonaniu osób różnej płci i o różnych warunkach fizycznych, stosunkowo łatwe w nauczaniu i niewymagające szczególnych predyspozycji. Podczas tych zajęć będą mogły realizować się zarówno osoby, które szukają sposobu na samodoskonalenie, a także te, które lubią rywalizację. Duża ilość ćwiczeń kształtujących wszystkie cechy fizyczne pomaga w opanowaniu technik walki oraz wpływa na poprawę ogólnej sprawności fizycznej. Doskonalenie technik walki rozwija zwinność, szybkość, wytrzymałość i siłę, a także spostrzegawczość, opanowanie, odwagę, koncentrację, wytrwałość i odporność na stres.Zajęcia z samoobrony odbywają się na sali profesjonalnie przygotowanej do tego celu. Sala wyposażona jest w matę (tatami) oraz w sprzęt ułatwiający naukę technik walki (miękkie materace, tarcze do ćwiczenia uderzeń, drabinki).

Prowadzący to trenerzy posiadający wysokie stopnie szkoleniowe w japońskich sztukach walki oraz wieloletnie doświadczenie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=D3_MWnHUams&feature=youtu.be